Asset Publisher Asset Publisher

Sprzedaż choinek

Serdecznie zapraszamy do kupna choinki prosto z lasu!

To symbol, który albo już pojawił się w Waszych domach albo pojawi się niedługo.

Wiele osób zastanawia się jakie wybrać drzewko, żywe czy sztuczne?

Choinka, niegdyś zdobiona świecami, a dzisiaj kolorowymi lampkami, jest symbolem  życia i nadziei. Oczywiście najlepsze drzewko to naturalne, ekologiczne. Przemawia za nią niepowtarzalny zapach przywowujący klimat świąt.

Z kolei plastikowe drzewko jest produktem mało kojarzonym z czymś naturalnym. I choć są coraz piękniejsze i przypomniające te naturalne, trzeba pamiętać, że ich produkcja powoduje duże zanieczyszczenie powietrza. W dodatku rozkłada się nawet kilkaset lat!

Czy można kupić choinkę z lasu?
Poszukiwanymi gatunkami na bożonarodzeniowe drzewka są głównie jodła i świerk. Włoszakowickie lasy, z racji siedlisk występujących na tym terenie, obfitują głównie w sosnę – rzadko wybieraną jako tradycyjną ozdobę, choć dawniej ten gatunek był bardzo popularnym drzewkiem bożonarodzeniowym. Co prawda lasy poznańskiej dyrekcji nie są krainą świerka, ale w wybranych nadleśnictwach można zakupić taką choinkę z lasu.

Gdzie można kupić naturalne drzewko świąteczne?

Nadleśnictwo Włoszakowice prowadzi sprzedaż we wszystkich leśniczówkach. Z uwagi na dostępność prosimy przed wyjazdem zadzwonić do leśniczego i zapytać o bożenarodzeniowe drzewko. Wykaz telefonów tutaj .

A ceny? 

Ceny detaliczne za drzewko sosnowe lub świerkowe znajdziecie  Państwo poniżej.

 
Wysokość w mb Cena za 1 szt. (netto) Cena za 1 szt. brutto
0,3-0,99 20,00 24,60
1,0-1,59 25,00 30,75
1,60-2,59 30,00 36,90
2,6-3,59 50,00 61,50
3,6-4,99 70,00 86,10
5,0-10,0 100,00 123,00

   

Każdy kupujący od leśnika choinkę otrzymuje dowód sprzedaży, tzw. asygnatę, która jest gwarancją legalnego pochodzenia drzewka, pozyskanego w sposób nie zagrażający trwałości polskich lasów. Warto też pamiętać, że naturalną choinkę można po świętach poddać recyklingowi, rozdrabniając drzewko, dzięki czemu wytwarza się naturalny nawóz, który jest idealny dla roślin.                                                                                      


NOWY CENNIK NA DREWNO

Informujemy, że od dnia 10 maja 2022 r. obowiązuje nowy cennik na drewno.

Zapraszamy do zapoznania się!

Cennik na drewno

W załączniku znajdziecie Państwo aktualny cennik na drewno.

Zapraszamy!

NOWE ZASADY SPRZEDAŻY DREWNA

Znamy już zasady sprzedaży drewna z Lasów Państwowych.

Podczas posiedzenia Komisji Leśno-Drzewnej 24 października 2016 r. dyrektor generalny LP Konrad Tomaszewski podpisał zarządzenie nr 46, które reguluje tę sferę: od zdefiniowania kluczowych pojęć przez określenie sposobu modelowania i prognozowania popytu lub cen, zmodyfikowany wykaz grup handlowo–gatunkowych drewna po procedury ustalania nabywców, którzy w danym roku mogą otrzymać określoną ilość surowca.

W 2017 r. LP planują sprzedać nieco ponad 40,5 mln m3 drewna (ok. 2 mln m3 więcej niż w tym roku). Z tego blisko 83 proc. surowca trafi do przedsiębiorców drzewnych, ok. 14 proc. do nabywców – osób fizycznych, reszta to m.in. surowiec na własne potrzeby LP, tzw. drewno energetyczne, niszowe albo  szczególne.

Więcej na stronie LP