Lista aktualności Lista aktualności

Zmiana na stanowisku specjalisty ds. hodowli lasu

W dniu 28 lipca 2022 roku Nadleśniczy Nadleśnictwa Włoszakowice Tomasz Furmańczak podziękował przechodzącemu na emeryturę Markowi Małeckiemu za 44 lata i 10 miesięcy pracy na rzecz Lasów Pańśtwowych.

Pan Marek w 1977 roku ukończył Technikum Leśne w Goraju, a Jego przebieg pracy zawodowej związany był z Nadleśnictwem Karczma Borowa ( lata 1977-1985 jako stażysta a następnie podleśniczy) oraz Nadleśnictwem Włoszakowice ( od 1986 do 2022 jako podleśniczy, instruktor i specjalista ds.hodowli i ochrony lasu).

W latach 2009 -2020 był Przewodniczącym Związku Leśników Polskich w Rzeczpospolitej Polskiej Regionu Wielkopolskiego Zakładowej Organizacji Związkowej w Nadleśnictwie Włoszakowice. Za zasługi w działalności związkowej został odznaczony Srebną Odznaką " Zasłużony dla Leśników Polskich".

W znacznym stopniu przyczynił się do zalesienia byłego lotniska poradzieckiego na terenie Leśnictwa Mały Bór o powierzchni 400 ha gdzie należało wytyczyć oddziały, drogi, dobrać odpowiedni skład gatunkowy. Miejsce to dziś stanowi piękny drzewostan.
Był współautorem pierwszego Programu Ochrony Przyrody dla Nadleśnictwa Włoszakowice (rok 2000) oraz jednym z inicjatorów powstania Izby Historycznej w Ośrodku Edukacji Leśnej w Leśnictwie Koczury. 

          Aktywnie uczestniczył w uroczystościach gminnych związanych z powstaniem wielkopolskim jak i z obchodami Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Panu Markowi życzymy zdrowia oraz odpoczynku i radości!

Od 29 lipca 2022 roku obowiązki Specjalisty Służby Leśnej ds. hodowli lasu przejęła Pani Agnieszka Mejza, która jest absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Pani Agnieszce życzymy wytrwałości i powodzenia na nowym stanowisku!

 

Foto : Anna Kowal