Lista aktualności Lista aktualności

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W sobotę 28 kwietnia 2018 roku odbył się na niej pierwszy Amatorski Turniej Tenisa Stołowego, którego organizatorami był Gminny Zakład Komunalny oraz Nadlesnictwo Włoszakowice.

Do  turnieju przystąpiło łącznie 17 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: dzieci i młodzież do 15 roku życia oraz dorośli powyżej 16 roku życia. Zmagania w pierwszej z nich, ze względu na małą liczbę zawodników (3), toczyły się w myśl zasady „każdy z każdym”. Nieco inaczej sytuacja wyglądała w drugiej kategorii, do której zgłosiło się aż 14 tenisistów. Z tego względu podzielono wszystkich na dwie grupy, a zajęte w nich miejsca decydowały o dalszym rozstawieniu w zawodach.

W trakcie całych rozgrywek stoczono ponad 40 pasjonujących pojedynków do trzech wygranych setów. W kategorii dzieci i młodzież kolejność miejsc ukształtowała się następująco: 1. Patryk Szulc, 2. Julia Kucharska, 3. Mikołaj Ratajczak. Wśród dorosłych bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Linka, który w finale pokonał drugiego Zbigniewa Szulca. Na najniższym stopniu podium stanął Grzegorz Woźniak.

Na zakończenie wszyscy zawodnicy startujący w turnieju otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy dodatkowo okazałe puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe wręczone przez koordynatorów zawodów – Krzysztofa Kaczmarka i Marka Wąsowicza.

Serdecznie gratululujemy!

Tekst: Amadeusz Apolinarski