Lista aktualności Lista aktualności

OKRĄGŁY JUBILEUSZ

Dokładnie 20 lat temu, 29 maja 1999 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Nadleśnictwa Włoszakowice.

Jest to czwarty budynek administracyjny i sądze, że ostatni na długie dziesięciolecia istnienia nadleśnictwa - wspomina Ryszard Łopusiewicz.

Nadleśnictwo powstało w 1925 roku. Pierwszą siedzibą był budynek koło pałacu - dzisiejszego Urzędu Gminy Włoszakowice. Notabene pałac również był własnością nadleśnictwa, mieściła się tam wyłuszczarnia nasion.

Siedziba była użytkowana do 1974 r.

W 1990 roku Nadleśnictwo przekazało budynek wraz z parkiem do Gminy Włoszakowice, gdyż stanowią one integralną cześć zabudowy pałacowej.

W 1986 roku reaktywowano nadleśnictwo, które swoją siedzibę miało przy ulicy Jana Otto, tj. budynek po dawnej szkole rolniczej. Siedziba ta użytkowana była do grudnia 1990 roku.

Po oddaniu osiedla przy ulicy Wolsztyńskiej jeden z budynków mieszkalnych adoptowano pod trzecią siedzibę nadleśnictwa.

W porównaniu do poprzedniego budynku ten miał dużo lepsze warunki, jednak jak się okazało nie spełniał wystarczających funkcji budynku administracyjnego. Dlatego też zapadła decyzja o wybudowaniu nowej siedziby.

Podjąłem decyzję o budowie nowej siedziby na istniejących fundamentach budynku mieszkalnego - kontynuuje Pan Łopusiewicz.

W lipcu 1996 roku rozpoczęła się budowa, którą ukończono w kwietniu 1999 roku.

Dane budynku: powierzchnia użytkowa 940 m2, powierzchnia zabudowań 454 m2, kubatura budynku 4.268 m2.

Budynek wyposażony jest w urządzenia ułatwiające poruszanie się osobom niepełnosprawnym, posuada 15 biur, świetlicę dla około 70 osób, 2 pokoje gościnne z oddzielnym węzłem sanitarnym i zapleczem kuchennym.