Lista aktualności Lista aktualności

KONKURS TEATRALNY

27 marca 2019 r. na hali widowiskowo-sportowej we Włoszakowicach uczniowie oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w konkursie teatralnym o tematyce ekologicznej.

Organizatorami był Gminny Zakład Komunalny oraz Nadleśnictwo Włoszakowice.

Punktualnie o 9:10 Wójt Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, Nadleśniczy Ryszard Łopusiewicz oraz Prezes GZK Rafał Jagodzik przywitali wszystkich zgromadzonych, a w szczególności uczestników i ich opiekunów.

Każda z grup mogła liczyć maksymalnie 15 osób, a spektakl nie trwać dłużej niż ...

Hasłem i tematem przewodnim była "woda najcenniejsze źródło życia".

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie ZSO Włoszakowice. Przedstawienie ich zostało wzbogacone interesującą interpretacją (ekologiczną) znanych polskich piosenek, którym towarzyszyła gra na gitarze klasycznej.

Następnie przyszedł czas na SP w Jezierzycach Kościelnych. Tutaj oprócz kunsztu młodych aktorów widać było wspaniałą pracę włożoną przez kostiumologa. Ciekawe i pomysłowe stroje zrobiły na zgromadzonych niesamowite wrażenie.

Kolejnie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie z Krzycka Wielkiego. I tutaj nastąpiła mała konsternacja. Okazało się, że grupa ta miała identyczny program jak ich koleżanki i koledzy z Włoszakowic. Niemniej jednak interpretacja była równie ciekawa i interesująca.

Punktualnie o godz. 10 zaprezentowali się uczniowie SP w Dłużynie. Występ, wzbogacony wieloma interesującymi rekwizytami i ciekawą opowieścią wróży co niektórym aktorską przyszłość.

Na sam koniec wystąpili  podopieczni ŚDS we Włoszakowicach. I jak zwykle nie zawiedli! Ich występ oprócz wielu aspektów i miejsc z terenów naszej gminy, był jednocześnie przedstawiony niekiedy w żartobliwy sposób.

 

Przyszedł czas na podsumowanie. Jury nie miało łatwego zadania, bowiem wszystkie występy były interesujące, a wśród uczestników widać było zaangażowanie i profesjonalizm.

Robert Kasperczak, Ryszard Łopusiewicz oraz Rafał Jagodzik musieli jednak podjąć decyzję i wskazać zwycięzców. I tak pierwsze miejsce i nagrodę w postaci wyjazdu do Hydropolis: Centrum nauki i wiedzy o wodzie we Wrocławiu otrzymali uczniowie z Jezierzyc Kościelnych. Gratulujemy!!!

Wyróżnienie otrzymali podopieczni ŚDS we Włoszakowicach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki przygotowane przez organizatorów.