Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Smolarza

Serdecznie zapraszamy na relację z "Dnia Smolarza".

Słoneczne i ciepłe jesienne popołudnie zgromadziło w Krzyżowcu duże grono zainteresowanych osób, które całymi rodzinami przybyli na drugi już "Dzień Smolarza".

Kilkanaście minut przed godz.14 emerytowany leśniczy Eugeniusz Wypych odpalił retortę, a zgromadzeni wokół dymiącego pieca mogli dowiedzieć się o historii i procesie powstawania węgla drzewnego.

Następnie na placu sportowo-rekreacyjnym Nadleśniczy Nadleśnictw Włoszakowice Tomasz Furmańczak przywitał wszystkich zgromadzonych i zaprosił do wspólnej zabawy i korzystania z atrakcji przygotowanych na ten wyjątkowy dzień.

Impreza plenerowa zgromadziła bardzo liczną grupę najmłodszego pokolenia, dla nich przygowaliśmy wiele zabaw, gier czy też prac manualnych. Były to m.in. animacje, bezpłatny popcorn, malowanie drewnanych krążków czy montaż z budki lęgowej, którą w nagrodę zabierali ze sobą.

Nieco starsza grupa odwiedzających mogła skosztować produktów "Dobre z Lasu" jak również smakołyków przygotowanych przez Panie z KGW w Jezierzycach Kościelnych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się pokazowa pasieka Państwa Frąćkowiak, gdzie można było spróbować i nabyć pszczele produkty.

Serdecznie dziękujemy za przybycie!

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Centrum Informatycznego Lasów Państwowych.

O tym w portalach:

https://elka.pl/content/view/116745/633/

https://leszno24.pl/pl/11_wiadomosci/60286_w-krzyzowcu-rozpalono-retorte-bedzie-dymic-przez-kilka-dni-zdjecia.html

(Fot. Marek Wąsowicz)