Asset Publisher Asset Publisher

ZABIERZ LAS DO DOMU

Z myślą o najmłodszych wielkopolscy leśnicy przygotowali szereg ciekawostek. Zapraszamy!

Akcja #ZabierzLasDoDomu to inicjatywa poznańskich leśników skierowana dla dzieci i młodzieży pomagająca przetrwać trudne czasy związane z pandemią koronawirusa.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej RDLP w Poznaniu i zapoznania się z tematyką ciekawostek przyrodniczo-edukacyjnych.

Są to między innymi:

LEŚNA TELEWIZJA. Obejrzałeś już wszystko na Netflixie ? Mamy coś co może cię zainteresować. Filmy prosto z lasu, które uczą, ukazują piękne oblicza natury i pokazują jak wygląda praca leśników. Zapraszamy do subskrypcji.

ZABIERZ LAS DO DOMU. Szkoły, przedszkola oficjalnie zamknięte do 24 maja. Przed nami kolejne tygodnie w domu. Jak zorganizować czas dla siebie, swoich pociech, uczniów ? Śpieszymy z pomocą.

LEŚNE WARSZTATY.Nauka i zabawa w jednym ? Czy to możliwe ? Tak! Z naszymi leśnymi warsztatami. Z każdego odcinka dowiesz się czegoś nowego i przygotujesz coś super. Gwarantujemy świetną zabawę nie tylko dla najmłodszych.

LEŚNA LITERATURA to nasza półka z książkami, po które mogą sięgać zarówno dzieci, ich rodzice oraz nauczyciele.

Wystarczy kliknąć w okładkę książki aby zobaczyć jej treść. Szczególnie polecamy serię zeszytów edukacyjnych pt. „Poznać i zrozumieć las”, „Leśne obserwacje i eksperymenty”, „Z lasem przez cały rok”. Znajdziecie w nich bardzo ciekawe zagadki i karty pracy poprzez, które łatwiej zapamiętacie przedstawione zagadnienia aby dosłownie i w przenośni nauka poszła w las. Wszystkie publikacje są dostępne nieodpłatnie, wiele z nich możemy pobrać na e-booka. Zachęcamy też do lektury kwartalnika Echa Leśne, w którym na bieżąco poruszanych jest wiele istotnych leśnych tematów.