Asset Publisher Asset Publisher

SZKOLENIE Z NAUCZYCIELAMI

W sobotnie przedpołudnie grono pedagogów spotkało się na szkoleniu, nieco innym szkoleniu.

Dziesięcioosobowa grupa nauczycieli z powiatu leszczyńskiego i wschowskiego wzięła udział w szkoleniu z edukacji przyrodniczo-leśnej  z elementami ochrony środowiska naturalnego.
Początek spotkania nieprzypadkowo wyznaczono na oczyszczalnie ścieków w Grotnikach, bowiem współorganizatorem był właśnie Gminy Zakład Komunalny we Włoszakowicach.
Uczestnicy zapoznali się z systemem funkcjonowania i infrastrukturą, ze szczególnym zwróceniem uwagi na proces biologicznego oczyszczania. Mieliśmy okazję "przejść" cały proces technologiczny oczyszczania ścieków z Gminy Włoszakowice, dowiedzieć się co i gdzie się znajduję i jak wygląda proces w liczbach.
Kolejnym punktem był Ośrodek Edukacji Leśnej w Koczurach. To tutaj na uczestników czekała "niespodzianka"w postaci gry terenowej z dziewięcioma przystankami, na których trzeba było wykazać się wiedzą i spostrzegawczością. Wszystkie przystanki przygotował Michał Klawiński, którego firma na co dzień zajmuję się organizacją podobnych imprez.
Uczestnicy podzieli się na trzy grupy, a zadaniem ich było jak najszybsze dotarcie do mety, po drodze rozwiązując punktowane zadania.
Mimo pogarszającej się pogody, pedagogowie dzielnie kroczyli między kolejnymi zadaniami. Wszystkie grupy niemal jednocześnie przybyły na metę, a na twarzach nie było widać zmęczenia.
Przyszedł czas na podsumowanie przy ognisku i ciepłej herbacie.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za przybycie i aktywne uczestnictwo w szkoleniu
.