Asset Publisher Asset Publisher

BĄDŹ EKO!

Podsumowanie akcji "Sprzątanie Świata 2016"

Kilkadziesiąt dzieci , młodzież z terenu gminy Włoszakowice oraz przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy z Włoszakowice zostali zaproszeni wraz z opiekunami na  podsumowanie akcji "Sprzątanie Świata 2016r."

Przedstawiciele pięciu  szkół oraz ŚDS Włoszakowice mimo niesprzyjającej aury przybyli do Ośrodka Edukacji Leśnej na Koczurach, by  wspólnie uczestniczyć w konkursach i zabawach plastycznych.

Zadaniem przybyłych było zrobienie z dostarczonych przedmiotów czegoś pożytecznego, czegoś co będzie przydatne w domu- w myśl "podaj dalej- drugie życie odpadów". Wśród dostępnych materiałów były plastikowe butelki, nakrętki, puszki po napojach oraz artykuły biurowe. Kolejnym zadaniem było zrobienie plakatu zachęcającego do segregowania odpadów. Zarówno z pierwszym jak i drugim zadaniem wszyscy poradzili sobie doskonale.

Organizatorzy jak również opiekunowie byli zachwyceni jakością i starannością wykonanych prac. Trudno było wskazać zwycięską szkołę, dlatego prace nie zostały sklasyfikowane i wszyscy czuli się zwycięzcami. Wręczono drobne upominki rzeczowe.

Na koniec wszyscy skosztowali grilowanej kiełbasy.

Przypomnijmy, że akcja Sprzątania Świata odbyła się w dniach 16-18 września, a koordynatorami tej akcji byli Nadleśnictwo Włoszakowice oraz Gminny Zakład Komunalny z Włoszakowic.