Asset Publisher Asset Publisher

NOWOROCZNE SPOTKANIE

17 stycznia w siedzibie Nadleśnictwa Włoszakowice odbyła się uroczysta narada, na której podsumowano mijający 2019 rok.

Była to też doskonała okazja do spotkania emerytów i rencistów z pracownikami oraz kierownictwem nadleśnictwa.

Na początku Nadleśniczy Tomasz Furmańczak przywitał zaproszone osoby i krótko nakreślił program dzisiejszej gali. Następnie przedstawił najważniejsze wydarzenia niełatwego i trudnego dla leśników roku. Była to między innymi walka ze skutkami suszy, wydarzenia edukacyjne ( III sezon "żuraw w lesie"), liczne zmiany kadrowe czy też pomoc w walce z Afrykańskim Pomorem Świn.

Po kilkunastu minutach przeglądu najważniejszych wydarzeń mijającego roku przyszła pora na wyróżnienia i awanse.

Wielu z nas w 2019 roku świętowało jubileusz pracy w Państwowym Gospodarstwie Lasy Państwowe oraz kilka osób awasowało na różne stanowiska czy szczeble zawodowej kariery. To właśnie tym pracownikom Nadleśniczy serdecznie gratulował a przede wszystkim dziękował za codzienny trud wkładany w obowiązki służbowe.

Zaproszeni goście następnie udali się na uroczysty poczęstunek do Boszkowa-Letniska.

Ale to koniec ważnych informacji, bowiem zanim odbyła się narada, wcześniej miały miejsce dwa spotkania pracownicze.

Otóż o godz. 9 w świetlicy nadleśnictwa zgroamdzili się przedstwiciele Związków Zawodowych , a  Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Związku Leśników Polskich miało wyłonić w głosowaniu nowy Zarząd i Komisje Rewizyjną.

Nowym Przewodniczącym został Marek Wąsowicz, a skład Zarządu uzupełnili jeszcze Tomasz Urbański (Zastępca Przewodniczącego), Małgorzata Krupa (Sekretarz), Wojciech Zajączkowski (Skarbnik) oraz Sylwester Stachowiak.

Ustępujący Przewodniczący Marek Małecki, który przez ostatnie 15 lat pełnił  tę funkcję wraz z Nadleśniczym serdecznie podziękowali za dotychczasową współpracę oraz pogratulowali nowo wybranym władzom Związku.

                                                      /Podziękowania dla wieloletniego Przewodniczącego Marka Małeckiego/

Dwie godziny później odbyło się kolejne zebranie. Tym razem spotkali się członkowie Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej w celu podsumowania działalności i wybóru nowego zarządu. Wybór ponownie padł na Marka Wąsowicza, który został Przewodniczącym na kolejne 5 lat.

Foto i tekst: Marek Wąsowicz