Asset Publisher Asset Publisher

Drużyna z Włoszakowic najlepsza!

W dniu 1 września na strzelnicy w Górze odbyły się XXVI Zawody Strzeleckie Leśników RDLP Poznań w strzelaniu myśliwskim.

Organizatorem tegorocznych mistrzostw było Nadleśnictwo Włoszakowice, które jak się na koniec okazało było wyjątkowo niegościnne.

Do Góry zjechało 81 zawodników z terenu poznańskiej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych-oddział w Poznaniu.

Punktualnie o godz.8 Nadleśniczy Nadleśnictwa Włoszakowice Tomasz Furmańczak przywitał serdecznie obecnego Dyrektora RDLP w Poznaniu Andrzeja Koniecznego, Sędziego Głównego Jana Mareckiego wraz z zespołem oraz zgromadzonych zawodników wraz z innymi gośćmi.

Dyrektor oficjanie otwarł zawody, po czym flaga Lasów Państwowych została "wciągnięta" na maszt przez drużynę gospodarzy.

Następnie lekarz weterynarii z Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Górze Zdzisław Urban przeprowadził szkolenie z ASF.

Po kilkunastominutowym szkoleniu głos zabrał Jan Marecki, który omówił regulamin sędziowski oraz przedstawił sędziów na poszczególnych konkurencjach.

Punktualnie o godz.9 zawody rozpoczęły się na 5 stanowiskach: MOP (Myśliwska Oś Praktyczna), Krąg , Oś, Dzik oraz Rogacz/Lis.

W klasyfikacji grupowej na pierwszym miejscu znalazła się drużyna Nadleśnictwa Włoszakowice w składzie: Tomasz Furmańczak, Grzegorz Franczak oraz Bartłomiej Franczak z wynikiem 1267/1500 pkt broniąc tym samym zwycięski tytuł z ubiegłego roku.

Drugie miejsce należało do drużyny Nadleśnictwa Grodziec w składzie: Arkadiusz Matuszewski, Błażej Czerniak oraz Cezary Piasecki z uzyskaną sumą 1215/1500 pkt.

Na trzecim miejscu podium stanęła drużyna Nadleśnictwa Antonin w składzie: Zbigniew Bodura, Hubert Guździoł oraz Damian Chaliński z wynikiem 1202/1500 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej najwięcej, bo aż 437/500 pkt osiągnęł Grzegorz Franczak, natomiast drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Mysińskiemu (429 pkt.), trzecie miejsce należało do Bartłomieja Franczaka, który osiągnął wynik 424/500 pkt.

Szczegółowe wyniki obu klasyfikacji znajdują się w załączniku poniżej.

Warto również przypomnieć, że zgodnie z tradycją została wręczona statuetka najlepszego strzelca kulowego, która w tym roku przypadła Zbigniewowi Bodurze, który w obu konkurencjach kulowych osiągnął łącznie 186/200 pkt.