Asset Publisher Asset Publisher

Nadleśnictwo świętowało Jubileusz

Powstało w 1925 roku. Jest jednym z najstarszych nadleśnictw w Polsce, z bogatą i interesującą historią.

W dniu 24 lipca 2020 r. świętowaliśmy 95-lecie powstania naszego nadleśnictwa, które  ze względów epidemiologicznych zostało ograniczone do zalecanych obostrzeń.

Punktualnie o godzinie 12 przed siedzibą nadleśnictwa została odsłonięta pamiątkowa tablica przez Marlenę Kowalkowską oraz Nadleśniczego Tomasza Furmańczaka.  Pani Naczelnik poznańskiej dyrekcji Lasów Państwowych skierowała w imieniu nieobecnego Dyrektora RDLP Jana Banackiego wyrazy uznania i  gratulacje za całokształt  i zaangażowanie na rzecz Lasów Państwowych.

Następnie Ryszard Łopusiewicz- emerytowany nadleśniczy zaprosił do Izby Pamięci, by ukazać niemal stuletnią historię nadleśnictwa wzbogaconą m.in. w historyczne dokumenty, fotografie, liczne mapy i ciekawe publikacje.

O godz. 13 w kościele parafialnym PW Św. Trójcy we Włoszakowicach odbyła się Msza Św. w intencji nadleśnictwa, ich obecnych oraz byłych pracowników. O uroczystą oprawę zadbał Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Palatium" z Nadleśnictwa Grodzisk Wlkp.

Po Mszy delegacja nadleśnictwa udała się na pobliski cmentarz, by złożyć kwiaty na grobach byłych pracowników naszego nadleśnictwa.

W punkcie edukacyjnym znajdującym się przy leśniczówce w Krzyżowiec przyszła pora na kolejną, już ostatnią tego dnia uroczystość. Na początku nadleśniczy Tomasz Furmańczak raz jeszcze przywitał zgromadzonych gości i przedstawił historię nadleśnictwa.

Naczelnik Marlena Kowalkowską podziękowała w imieniu Dyrektora RDLP Jana Banackiego za zaproszenie oraz odczytała w Jego imieniu list gratulacyjny.

Następnie emerytowany nadleśniczy Ryszard Łopusiewicz, który przez 28 lat kierował naszym nadleśnictwem opowiedział o trudach pracy w minionych latach.

Kolejnym punktem spotkania w gronie pracowników to podziękowania dla osób które odeszły (Paweł Wiśniewski) lub w najbliższych dniach odejdą na emerytury ( Danuta Matyla oraz Stanisław Bartosz).

Następnie nadleśniczy Tomasz Furmańczak odczytał list gratulacyjny, w którym informuje o zatrudnieniu  Andrzeja Klemenskiego z dniem 29 lipca 2020 r. na leśniczego leśnictwa Krzycko.

Serdecznie gratulujemy!