Asset Publisher Asset Publisher

Czyścimy Jezioro Dominickie

W sobotę 19 maja Boszkowo-Letnisko już po raz X gościło akcję „Czyścimy Jezioro Dominickie”. Wzorem poprzedniej edycji, baza wydarzenia mieściła się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Sadyba I”, położonego nad samym brzegiem najpiękniejszego akwenu w okolicy.

Po zapisaniu się do odpowiednich grup, odebraniu okolicznościowych koszulek ufundowanych przez Nadleśnictwo Włoszakowice oraz przyborów do sprzątania, uczestnicy akcji udali się do wyznaczonych wcześniej sektorów. Najwięcej pracy mieli tym razem nurkowie, którym zabrakło czasu na przeczesanie niektórych zakamarków jeziora.

O godzinie 15 przyszedł czas na „wielki finał” CJD, który rozpoczął się od zrobienia pamiątkowego zdjęcia. W czasie trwania całej imprezy uczestnicy akcji mogli skorzystać ze strefy gastronomicznej i zajrzeć na stoiska lokalnych wystawców, a na najmłodszych czekały dodatkowo ciekawe animacje. W przerwach pomiędzy kolejnymi występami nie mogło również zabraknąć tradycyjnego losowania nagród.

Część artystyczną rozpoczęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wijewie, które tańcem zachęciły wszystkich zebranych do wspólnej zabawy. Gościem specjalnym tegorocznej edycji CJD były ponadto Poznańskie Słowiki – Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej. Wiele emocji wzbudził też występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Blue Brass Band” i Mażoretek „Twins” z Włoszakowic. Ze sceny zabrzmiały również polsko- i anglojęzyczne utwory w wykonaniu zespołów Substation oraz Bedrock Blues, a na parkiet zapraszał didżej Pyra. Na zakończenie pełnego atrakcji dnia uczestnicy akcji mogli jeszcze zobaczyć bardzo widowiskowe fireshow, czyli taniec z ogniem na tle pogrążonego w ciemności jeziora.

Od 10 lat akcja „Czyścimy Jezioro Dominickie” organizowana jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa oraz portal e-boszkowo.pl. Wydarzenie nie istniałoby jednak bez licznych sponsorów i przede wszystkim sprzątających wolontariuszy, którzy już od dekady dbają o to, żeby Jezioro Dominickie było jeszcze czystsze.

Tekst: Gmina Włoszakowice