Lista aktualności Lista aktualności

ZBIERAM PUSZKI -CHRONIĘ ŚRODOWISKO

Nadleśnictwo Włoszakowice ,Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. we Włoszakowicach, i PGO Dominik Zając zapraszają do udziału w konkursie ekologicznym.

 Konkurs jest skierowany do uczniów szkół: ZSO Włoszakowice, ZS Dłużyna, ZS Bukówiec Górny, ZS Krzycko Wielkie, ZS Jezierzyce Kościelne oraz wszystkich przedszkoli z terenu gminny Włoszakowice i ŚDS Włoszakowicach. Zadaniem będzie zebranie jak największej liczby ilości puszek aluminiowych. Celem konkursu jest upowszechnienie wśród uczestników postaw ekologicznych poprzez uświadomienie konieczności i słuszności selektywnego zbierania odpadów komunalnych powstających w gospodarstwach domowych oraz poddawania surowców wtórnym odzyskowi.  
          Jednym ze sposobów kształtowania świadomości proekologicznej u dzieci i młodzieży, pobudzania działania na rzecz środowiska jest prowadzenie różnorodnych konkursów ekologicznych. Konkursy są jedną z form szeroko rozumianej, powszechnej edukacji ekologicznej. Udział w konkursie ekologicznym każdego młodego człowieka wykazuje, że ma on aktywne podejście do środowiska, ochrony przyrody, chce zdobywać i pogłębiać wiedzę.
          Prosimy o zapoznanie się z regulaminem oraz pozostałymi załącznikami.