Lista aktualności Lista aktualności

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dołącz do nas!

Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o we Włoszakowicach i Nadleśnictwo Włoszakowice  zapraszają uczniów szkół i przedszkolaków do udziału w kampanii „Sprzątanie Świata – Polska 2016", która odbędzie  się w dniach 16 - 18 września br. na terenie naszej gminy.

„Sprzątanie Świata – Polska" to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Co roku, w każdy trzeci weekend września wraz z tysiącami wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na czystym środowisku, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.
„Podaj dalej... drugie życie odpadów" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata – Polska". Celem tegorocznej edycji jest:  
•    promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji
•    unikanie odpadów – szacunek do przedmiotów
•    uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilości wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.
Zapraszamy wszystkich „Animatorów Środowiska" na zebranie w dniu 15 września br. (czwartek) na godzinę 15: 00 do biura Gminnego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. we Włoszakowicach